DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

PÉČE O PRODLOUŽENÉ VLASY

 
Prodloužené vlasy
 
 
  1. Prodloužené vlasy od hlavy češeme pouze kartáčem na prodloužené vlasy! Nikdy přes hlavu nepřejíždíme jiným hřebenem, natož kartáčem s kuličkami!
  2. Prodloužené vlasy umýváme perfektně pročesané a v záklonu! Nikdy nepřehazujeme přes vanu – ruší to jejich směr.
  3. Při česání prodloužených vlasů musíme být šetrné, nesmíme česat a škubat, nesmíte česat brutálně, nesmíme tahat – toto se ale týká těch, kdo prodloužené vlasy nemá! Někdy vidím opravdu tragický způsob tahání a česání vlasů!
  4. Při účesu – pozor na čelenky a skřipce! Mezi spoji nemají co dělat! Pozor na příliš utažené culíky!
  5. Spoje se nikdy nesnažíme narušit nehtem, ani ničím jiným. Nesmíme je ďoubat, nesmíme za ně tahat, nesmíme je žmoulat! Vždycky si vytrhneme nějaký ten vlas a když se potom ty vlasy nasčítají, může jich být hodně!
  6. Dlouhé vlasy si na noc sepneme do copu, nebo culíku, abychom si je nepřiléhávaly, nebo aby nám je nepřiléhával někdo jiný!
  7. Pozor na kabelky, přisedávání (opěradlo židle, sedadlo v autě apod.), tahání.
  8. Prameny prodloužených vlasů nikdy nesundáváme sami, ale pouze v salonu! Každá zákaznice, která si vlasy sundá bez odborné pomoci, nese za svoji hlavu zodpovědnost sama!
  9. Vlasy posunujeme po dvou měsících! Je jen málo zákaznic, kterým tak pomalu rostou vlasy, že to stačí po delší době! Pokud je odrost delší, zatrháváte si hřebenem o odrostlé vlasy a ty se trhají! 
 
 
Péče prodloužené syntetické vlasy
 
 
 
 Vlasy se snažíme co nejpečlivěji, ale zároveň opatrně česat, aby nebyly zacuchané. Jedná se o syntetické vlákno, které lze sice regenerovat, ale prodloužené vlasy nám mají naši údržbu a vzhled usnadnit, nikoli komplikovat. Čím méně je nešetrným česáním „zachlupatíte“, tím méně bude nutná regenerace
 
Každá zákaznice bude proškolena na regeneraci osobně v mém salonu.
 
Než vlasy zregenerovat špatně (nepročesané, ve spěchu..), tak je raději neregenerovat vůbec! Můžou vypadat opravdu hrozně. Lze to samozřejmě napravit, nezničí je to, ale zbytečná práce!
 
Nedělat z toho vědu a nebát se toho!
 

Spoj
 

Pokud bych pracovala s lepidly, spoj je úhlednější, protože se podstatně lépe "šoulí" a nevznikají otřepy. S keratinem se pracuje mnohem hůř, rychle tvrdne, nesmí se nechat prostydnout, proto hodně pálí.  Mé spoje nejsou krásné, malé a úhledné trubičky, které jsou upřidělané na cca 10ti vlasech! Nelze přilepit pramen na 10 vlasů a očekávat, že se nemůže utrhnout! Mé spoje vidět v účesu rozhodně nejsou, přesto, že jsou o něco silnější. Má to svůj důvod a vše dělám tak, aby vaše vlasy byly neustále krásné a vy nevypadaly po čase jako oškubaná kuřátka. Jak tvrdím já - s lepidlem umí pracovat každý, s čistým keratinem jen někdo! Nedávno se mi stalo, že jedna dívka, která začíná prodlužovat zkritizovala mojí práci. Cítila jsem se hluboce uražena, protože já si pevně stojím za vším, co dělám a nedělám to jen tak pro nic za nic. Ráda bych, aby každý, kdo si stojí za svými mini spoji připevněnými na osmi až deseti vlasech, aby se také pochlubil (jako já) svými hlavami zákaznic po měsících nošení při posunování! Neznám další takový salon.  Já jsem samozřejmě takové prodloužené vlasy posunovala a leckdy to nebyl hezký pohled. Ano, je pravda, že se méně vyčasávají, drží na hlavě i deset měsíců. Představte si spoj, respektive vlasy od hlavy před spojem, za čtyři a více měsíců! 
 
Nejdůležitější jsou naše vlasy! Já si zakládám na tom, aby byly co nejlepší. Proto je důležité, aby každá zákaznice dbala mých pokynů. Víte, já nemůžu být u každé z vás doma a nemůžu vás kontrolovat, ale je pro mě a pro mojí pověst je to důležité!
 
 
Keratinový spoj – jak jsem již několikrát zdůrazňovala, nechci tam mít lepidlo. Já nevím, jak by pod mikroskopem vypadaly ty vlasy, na kterých spoj drží, ale na omak a pokud jsou dodrženy veškerá opatření, jsou vlasy úplně v pořádku! Mám zpětnou vazbu u kadeřnic, kam zákaznice chodí při posunování na barvení, melíry a podobně. Po zkušenostech, kdy například kadeřnice měla možnost sledovat některé hlavy rok, dva...si ode mě nechala vlasy nasadit taky. To myslím mluví samo za sebe.
Tak je to většinou a tak to má být, ale existují i výjimky.
 
Bohužel pro mě!
 
Má pověst může být poškozena, když někdo pokynů nedbá. Je vůči mně samotné nefér, když si dívka opakovaně ďoube spoje (navíc jen jednom místě), trhá si tam své vlasy a poté řekne, že jí nastavení vlasů vlasy zničilo! Vlasy dorůstají celkem rychle, tragedie to není a po čase je vše v pořádku, ale pro mě pro můj obor to tragedie je! Poškodí to pověst a já se nemůžu bránit! Vlasy, jak jsem již několikrát zdůrazňovala, neničí samotné prodloužení, ale následná péče, nebo hrůzné sundávání (bez proškolení, bez odstraňovače keratinu, bez kleští a pod určitým-špatným úhlem).
Na druhou stranu – naštěstí pro mě, se jedná o malé procento zákaznic! Přibližně šest ze sta. Nicméně, každá z nich má přátele, rodinu, kadeřnici a tam se to ventiluje – a mě to mrzí! Dozvím se později, že prodlužování vlasů je nebezpečné! Že otřesným způsobem ničí vlasy! Těmto dívkám bych touto cestou vzkázala – Zničily jste si je vy – nešetrným zacházením! Stejně pokaždé cítím určitý podíl viny, že jsem třeba nebyla dostatečně důrazná při vysvětlování rizik.
 
Nyní mám potřebu uklidnit všechny, které o prodloužení sní, ale bojí ze poškození!
 
I když se toto stalo a i když si zákaznice vlasy sundala sama, když nebyla šetrná, to poškození není nijak na pohled vidět. Nasazuji jen na určitou oblast cca ¼ hlavy a tam to u hlavy vypadá, jako podrůstky. Na některém místě to vypadá, že jich je méně, ale plešku, jako takovou jsem ani já sama nikdy neviděla. Kam se tohle hrabe na spálený melír – to je mnohem viditelnější!
 


Gábina (Gabriela Pechancová – SALON Gabriela)

Purkyňova 566, Lanškroun   tel.:605 839 223